סוגי היוגה השונים - חדר כושר הולמס פלייס Holmes Place

בכדי להתחיל ביוגה, יש כמה המלצות שיכולות לעזור למתחילים. לפני הכל, חשוב לבחור את הסגנון של יוגה המתאים לכם. ישנם סגנונות שונים של יוגה, כגון התרגול הקלאסי, יוגה חם, אינטגרטיבית ועוד. כדאי לבדוק איזה סגנון מתאים לכם על ידי חיפוש ברשת או קבלת המלצות מהמאמנים שלכם.

 

כאשר תבחרו בסגנון המתאים לכם, כדאי להתחיל עם שיעורי יוגה בתל אביב יוגה יחד עם המדריך שלכם, כדי להבין את התנוחות ולהעמיק בנשימה. עם הזמן, תוכלו להתקדם לסגנונות יותר מתקדמים ותרגולים קשוחים יותר.

 

בנוסף, דאגו להתחיל בצורה קטנה ולא להגזים בתרגול מיידי. יוגה היא תרגול שיטתי ואיטי וצריך לתת לגוף והנפש להתרגל לתנוחות חדשות. גם כשאתם מתחילים, כדאי להתאמץ לתרגל כמה פעמים בשבוע ובשעות קבועות כדי לנהל יום יומיות ותוכנית תרגול ברורה. זה מבטיח שתוכלו להמשיך.

 

קיימים עשרות סוגי יוגה שונים בעולם, וכל סוג מתמקד בנקודות שונות ומציע תרגולים מיוחדים. למשל, יוגה התנסותית (Iyengar Yoga) דוגלת בהתמקדות בפרטים הקטנים ביותר ובשימוש בציוד עזר כדי להשתפר בטכניקות התרגול. יוגה אסתטית (Aesthetic Yoga) היא סוג ששולב בו תרגולים של תנוחות מעוצבות ומרהיבות במיוחד, ובו מוצגת היכולת האמנותית של המתאמן והמורה. יוגה ויניאסה (Vinyasa Yoga) היא סוג שבו התרגול מתמקד בזרימת תנועות רציניות וחלקות בצורה מתוכננת מראש.

 

בנוסף, קיימות גם גישות יוגה אבסטרקטיות כמו יוגה הינדו (Hatha Yoga), יוגה קונטמפוררית (Contemporary Yoga) ועוד. כל גישה מיועדת לקהל מסוים ומציעה תרגולים שונים בהתאם לצרכיו ולדרכי הלמידה והתרגול המועדפות עליו. מומלץ לנסות מספר גישות שונות לפני שמתחילים להתמקד באחת מהן כדי לגלות איזה סוג שיעורי יוגה בתל אביב המתאים והמועדף עליכם.

כיצד להגיע מוכנים לשיעור יוגה

כאשר מתחילים לעשות יוגה לראשונה, יש מספר דברים שחשוב לקחת בחשבון כדי להתאים להתנסות ראשונה טובה ונעימה. לפני השיעור הראשון, כדאי להתאמן עם קטעי וידאו ביוטיוב כדי להבין בצורה טובה את התנועות והנשימות העיקריות ביוגה.


בשיעור עצמו כדאי להגיע מוכנים עם בגדים נוחים וגמישים, כמו גם מגבת יוגה ובקבוק מים. כאשר מגיעים לשיעור, כדאי להגיע מוקדם כדי להכיר את המורה ולהתאים לסביבה החדשה.
כדאי לציין שבהתחלה מומלץ לא לדאוג למתח הגוף ולתת למורה להוביל את השיעור. חשוב לא להתאמץ יתר על המידה ולהקשיב לגוף, הנשמה והמחשבות. במהלך השיעור כדי למנוע פציעות, כדאי להתאפק ולא להכין את הגוף לתנועות הבאות לפני שהמורה הורה לכם.