שוקלים להצטרף לשיעורי יוגה? הנה מה שאתם צריכים לדעת: - חדר כושר הולמס פלייס Holmes Place

המציאות היומיומית בה רבים מאיתנו חיים היא מציאות די לוחצת, בין אם בגידול ילדים, בלימודים אקדמאים, בשגרת עבודה מעייפת ועד להתחייבויות פיננסיות אחרות. כל אלו עלולים לגרום לרבים מאיתנו להתמודד עם לחץ ברמה גובהה ואינטנסיבית, לכן אחת מהפעילויות הספורטיביות המומלצות כיום להרגעת הלחץ ובעבור מגוון אנשים מהאוכלוסייה כמו נשים הריוניות ועד לכאלו הסוחבים פציעות שונות תהיה לא אחרת מיוגה. שיעורי יוגה נעשים בקבוצות ומאפשרים שלל טכניקות ותנועות, אשר יוכלו להתאים עבור אזורים שונים בגוף, להפחית לחץ, לעזור בפיתוח של גמישות ועד לפיתוח שרירי ליבה בצורה יעילה ואפקטיבית. 

שיעורי יוגה גם לנשים בהריון וגם לסובלים מפציעות

ישנם לא מעט מיתוסים בכל הקשור לפעילות הספורטיבית המתקיימת בתוך שיעורי יוגה, חלקם טוענים כי פעילות ספורטיבית זו מתאימה רק לחבר’ה שחזרו מהמזרח ועוד מרגישים טעמים אסייתיים בפה ויש היגידו שפעילות זו מתאימה לאנשים גמישים במיוחד. שני המיתוסים הללו(ועוד רבים אחרים) אינם נכונים, שכן שיעורי יוגה מתאימים גם לנשים בהיריון, כאשר תרגול היוגה נמצא חיובי לא רק לחיזוק השרירים התומכים בשלד הגוף אלא אפילו תורמים להורדת צרבות, כאבי גב ואפילו לרמת העייפות. חיזוק השרירים בעזרת תרגול של יוגה, יאפשר להריונית לנשוא את התינוק בצורה פחות מכאיבה אשר תועיל עד אל חדר הלידה. כמובן גם כאלו הסובלים מפריצות דיסק או בלטים יוכלו להיעזר בתרגול של יוגה, דרך תרומה לחיזוק שרירי הליבה ובכך יאפשר ירידה במעמס על הגב ועל אזורי הפציעה ואף יתרום בחיזוק השרירים. 

מה צריך בשביל שיעור יוגה?

שיעורי יוגה נעים על פני מספר סוגי שיעורים וטכניקות, לכן חשוב להכיר מה תהיה המטרה אליה נרצה להגיע עם פעילות ספורטיבית מהנה ומתרימה כמו יוגה. מטרות אלו ינועו כמו שציינו מעל בחיזוק שרירי ליבה, בפיתוח הגמישות ועוד מטרות אחרות, לכן מומלץ גם לבחור מורה בהתאם. שכן כל מורה מגיע עם תחום התמחות, ניסיון בו ובסוג המתאמנים. כמו כן בבחירה של מורה ליוגה וסטודיו קרוב, כל שנותר הוא ללבוש בגדים נוחים ולהפעיל קצת את השרירים.