כיצד להימנע מפציעות ספורט - חדר כושר הולמס פלייס Holmes Place

פציעות ספורט הן אחד הדברים הכי מבאסים שיכולים לקרות לספורטאים פעילים. בין אם מדובר על ספורטאים מקצועיים ובין אם על ספורטאיים חובבים, אין דבר נורא יותר מאשר להיפצע בפציעות שעלולות לא רק לגרום לכאבים גדולים, אלא גם להפסקת העיסוק הספורטיבי לתקופה שיכולה גם להגיע לחודשים ארוכים. עבור ספורטאים מקצועיים וחובבנים כאחד, פציעות ספורט יכולות גם להוות את נקודת המשבר והסיום של הקריירה שלהם, ולכן מדובר על עניין קריטי במיוחד. אם גם אתם נמנים עם אותם ספורטאים, בואו להבין יחד איתנו כיצד להימנע מפציעות ספורט, בצורה שתאפשר לכם להמשיך לעסוק בספורט ככל שמתחשק לכם.

היכרות עם פציעות ספורט

בראש ובראשונה ועוד לפני שנדבר על מניעה אפשרית לפציעות ספורט, חשוב להכיר את סוגי הפציעות שעליהם אנחנו מדברים. אז לא מדובר כאן על שריטה פה ושם, אלא על פצעים חמורים יותר ובעלי משקל גדול ומכריע על הבריאות של הספורטאים.

בין היתר, פציעות ספורט יכולות לבוא לידי ביטוי דרך מתיחות באיזורים כמו המפשעה, שברי מאמץ במקומות שונים בגוף, פציעת מרפק גולף או טניס, דלקות וקרעים במגוון גידים בגוף, נקע בקרסול ועוד. דרגות חומרתן של פציעות ספורט הן שונות כמובן, ויקבעו בהתאם להיקף הפציעה.

הימנעות מפציעות ספורט – זה באמת אפשרי?

אז קיימות פציעות ספורט שהן תולדה של שחיקת המפרקים, כמו במקרה של פציעת מרפק גולף או מרפק טניס. מפציעות ספורט אלו קשה יותר להימנע, אך בהחלט ניתן למצוא דרכים שיוכלו לסייע לכם. כמו כן, ביחס לפציעות ספורט אחרות, ניתן להימנע מהן גם כן. אז איך עושים את זה?

טיפים שיעזרו לכם להימנע מפציעות ספורט

פציעות ספורט כאמור הן בהחלט דבר שניתן להימנע ממנו, על ידי תכנון מקדים ונכון. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על הגוף שלכם, ולצמצם משמעותית את הסיכוי לפציעות ספורט:

  1. חיבור עמוק לגוף – יכול מאוד להיות שאתם מעוניינים לקחת את הגוף שלכם לקצה, אבל חשוב גם להקשיב לו. אם הגוף מסמן לכם קושי או מצוקה, הקשיבו לו, הרפו, ותנו לו מנוחה לפני שאתם גורמים לו להיפגע.
  2. לא כל מה שמתאים לספורטאי אחר מתאים גם לכם – הטיפ הזה הוא חשוב במיוחד לאנשים שמעוניינים לחסוך כסף על בניית תכנית אימון, ולוקחים תכנית קיימת ממישהו אחר. רמות הכושר והספורט של כל מתאמן הן שונות, ולכן אימון שמתאים למישהו אחד לא בהכרח יוכל להיות מתאים גם לכם. ביצוע אימונים שלא מתאימים לכם עלול לגרום לפציעות ספורט, ולכן מומלץ להימנע מהם מראש.
  3. חימום בתחילת האימון ושחרור וסופו – אנשים רבים מדלגים על שלב המתיחות, ובהתאם גורמים לפציעות ספורט. החימום והשחרור הם קריטיים להכנסת הגוף ל-MODE של אימון, וכן לשחרור שלו לקראת החזרה לשגרה שאחרי האימון. הימנעות מהמתיחות האלו עלולות לגרום לפציעות ספורט.

מה קורה אם כבר הופיעו פציעות ספורט?

הימנעות היא חשובה, אבל חשוב גם שתדעו מה לעשות במידה ואתם כבר מתמודדים עם פציעות ספורט. ידוע שפציעות ספורט הן קשות לריפוי, וחלקן אף לא יוכלו להחלים בצורה מלאה. מה שכן, חשוב לזכור שבפציעות ספורט יש לטפל בצורה המהירה ביותר, כשהשיטה הטובה ביותר היא באמצעות טיפולי תא חמצן.

טיפולי תא חמצן יוכלו לסייע לכם בהתמודדות עם פציעות ספורט – הם אלו שיכולים לרפא את הפצע בצורה המיטבית, ולסייע לכם לחזור לשגרת האימונים שלכם בהקדם. בהצלחה ובריאות!