אין מים? אין אימון! - חדר כושר הולמס פלייס Holmes Place

בלי מים אי אפשר להתאמן! שגרת אימונים מחייבת גם שגרת שתיית מים.

שתייה מספקת מעלה את היכולת הגופנית ומשפרת ביצועים.  

חשוב לשלב שתיית מים לפני, בזמן ובתום הפעילות. מומלץ להתאים תפריט שתייה אישי ולתרגל אותו במהלך האימונים

 

טיפת מושג:

מים הם הרכיב החשוב ביותר עבור כל מי שעוסק בפעילות גופנית באופן קבוע. הם חיוניים לאספקת חמצן ומזון לשרירים הפעילים, פינוי חומצת חלב  המצטברת בתאי השריר בזמן הפעילות וויסות חום.

בשעה של פעילות אינטנסיבית הגוף יכול לאבד 2 ליטרים של מים ואף יותר בהזעה. איבוד נוזלים הגדול מ- 2% עד 3% ממשקל הגוף עלול לפגוע באופן משמעותי בכושר הפיזי וביכולת הביצוע.

ההזעה היא מנגנון הקירור של הגוף: המים המתנדפים מסלקים איתם את החום הרב שנוצר בזמן הפעילות. שיעור ההזעה תלוי בגורמים רבים חלקם תלויי סביבה (מזג אויר, לבוש, מידת עצימות) וחלקם אישיים (שטח פני הגוף, מידת האיקלום, הכושר הגופני, נטייה גנטית).

נשים וילדים נוטים להזיע פחות מגברים אך מאבדים אחוז גבוה יותר  ממשקל הגוף שלהם בשל הפרופורציות הקטנות יחסית. מסיבה זו הם נמצאים בסיכון גדול יותר להתייבשות.

תחושת הצמא אינה מדד מהימן לקביעת כמות הנוזלים הדרושה לכם. אל תסמכו על תחושת הצמא ושתו מעבר לה.

 

1920 744water1 1

 

טיפים לבניית תוכנית שתייה אישית :

כמות השתייה המומלצת תלויה בקצב ההזעה האישי, משך האימון והאפשרויות לשתות. ככל שהפעילות מאומצת יותר והתנאים החיצוניים קשים יותר הגוף יזדקק ליותר נוזלים.

הסתמכו על ניסיונכם מאימונים קודמים על מנת לקבוע את מינון השתייה הנכון לכם. כמות הזעה יכולה לרמז לכם על מידת איבוד הנוזלים בפעילות. תכיפות מתן השתן וצבעו יכולים אף הם לעזור בהערכה.

על מנת להעריך בצורה מדויקת יותר את כמות הנוזלים הנחוצים לכם שקלו את עצמכם לפני ואחרי אימון: עבור כל חצי ליטר נוזלים שאיבדתם בפעילות שתו 750 מ”ל מים (שכן מלבד בהזעה אנחנו מאבדים מים גם בשתן ובנשימה).

הימנעו משתייה עודפת. שתייה מופרזת אינה מומלצת ועלולה להכביד. כמו כן שתייה בעודף עלולה לגרום לירידה ברמת הנתרן בדם מצב המכונה היפונתרמיה ועלול לסכן חיים.

דאגו לשאת בקבוק אישי קרוב וזמין במשך כל זמן האימון. ודאו כי נוח לכם לשתות ממנו גם תוך כדי הפעילות.

העדיפו לשתות  נפחים קטנים לעיתים קרובות מאשר נפח גדול לעיתים רחוקות. לגימות קטנות ורבות עדיפות על לגימות גדולות ומעטות

מים קרירים נחשבים למעודדים שתייה, יחד עם זאת חשוב לבדוק מהי הטמפרטורה המתאימה לכם באופן אישי והמאפשרת לכם לשתות לרוויה.

 

טיפה למחשבה : זה משנה אילו  מים אנחנו שותים!

משרד הבריאות קובע: מגנזיום- מינרל חשוב ומומלץ במי שתייה

אנו זקוקים לכמויות גדולות של מים מדי יום ולכן לאיכות המים והרכבם יש חשיבות גדולה במיוחד. משרד הבריאות קובע כי מים מהווים מקור משמעותי לצריכה של מינרליים חיוניים, בפרט של מגנזיום.

מי הברז בישראל ובעולם מכילים מגנזיום בריכוזים שונים. תכולת המגנזיום במי הברז משתנה ממקום למקום וכן בהתאם להיצע המים... מי הברז מהווים מקור חשוב למגנזיום…ולכן חסר של מגנזיום במי השתייה לאורך זמן עלול לגרום לירידה בתכולת המגנזיום בגוף, ובהתאם לזאת, לעלייה בתחלואה ובתמותה.. מדינת ישראל הינה מהמובילות בעולם בתחום התפלת מים... מגמה זו תגרום להפחתה משמעותית בריכוז המגנזיום במי השתייה, שכן מתקני ההתפלה הקיימים בישראל פועלים בשיטה המותירה במים ריכוזים אפסיים של מינרלים (אוסמוזה הפוכה), זאת ביחס לריכוז המגנזיום הממוצע במקורות המים הטבעיים בישראל.. מים מבוקבקים נשאבים ממקורות מי תהום עם ריכוזי מגנזיום שונים, ללא כל טיפול להרחקת המגנזיום הטבעי. חברות המים המבוקבקים מפרסמות בדרך כלל את ריכוז המגנזיום על האריזה. במתקני טיהור לעומת זאת ריכוז המגנזיום עלול להשתנות בהתאם לסוג הטיפול

מקור: מגנזיום -אתר משרד הבריאות  https://www.health.gov.il

 

נביעות – הרכב מנצח בכל לגימה 

המים המינרלים של נביעות מספקים לגוף שלך חומר גלם איכותי במיוחד לבניית השרירים והרקמות. כמו כן, בהשוואה למים המותפלים חסרי המינרליים, נביעות מכילים מינרליים חיוניים החשובים לכל מתאמן – סידן ומגנזיום.

טבעיים, ללא מגע יד אדם  –  ממקורות טבעיים אשר חלחלו בקרקעות דלילות אוכלוסין ונשאבו מבטן האדמה. הם נשאבים בטכנולוגיה מתקדמת, ללא מגע יד אדם תוך שמירה על הרכבם המקורי.

נמצאים תחת פיקוח ובקרה צמודה – עומדים בתקני משרד הבריאות ותקני איכות בינלאומיים קפדניים. נבדקים במפעל למעלה מ 150 בדיקות ביום .

חזקים בסידן – צריכת סידן נאותה תורמת לחיזוק העצם והפחתת סיכון לשברי מאמץ.    

2  ליטרים של נביעות מכילים 11.5% מקצובת הסידן היומית המומלצת*

מכילים מגנזיום – בפעילות גופנית אינטנסיבית ובמיוחד כזו הגוררת הזעה מרובה יש דרישה מוגברת של הגוף למגנזיום. 2  ליטרים של נביעות מכילים  12% מהקצובה היומית הממוצעת של  המגנזיום*

* עבור גברים ונשים בגלאי 19- 50 שנים

ומה עושים אם מתקשים לשתות רק מים?

נביעות גאה להציג את הפלוס החדש :

“נביעות +אפס”  המתיקות נשארת והקלוריות מתאזנות

מהיום ניתן ליהנות מכל הפלוסים באפס קלוריות!

משקה על בסיס המים המינרליים הטבעיים של נביעות, בתוספת ויטמינים מקבוצת B וממתיק טבעי מצמח הסטיביה.

ללא חומרים משמרים

נושא את תו איל של האגודה הישראלית לסוכרת