איך להתכונן לחזרה לחדרי הכושר מפגרת הקורונה? - חדר כושר הולמס פלייס Holmes Place

תקופת הקורונה שנמשכת חודשים ארוכים יצרה דפוסי התנהלות חדשים אצל כל אדם. עבור מי שהיה רגיל להגיע כמה פעמים בשבוע לחדר הכושר, נוצר ריק רציני. בהתאם להנחיות, חלק מהספורטאים יצאו להליכות, לריצות ולאימונים בפארקים, מקצתם התאמנו גם בבית, אך כל אלו אינם מהווים תחליף לאימונים בחדר הכושר.

חוזרים לפעילות בחוגים ובבריכת השחייה

מי שהתאמן באופן אישי וגם מי שלא התאמן כלל בכל החודשים הללו, חשוב שיחזור לאימונים באופן הדרגתי, כדי לא ליצור עומס נקודתי או מהיר על הגוף, דבר שעלול לגרום לנזקים.

ההמלצה היא להתחיל מאימונים סולידיים וקלילים כמו אימוני פילטיס על מזרנים, או אימוני יוגה ובחלוף הימים להעלות את דרגת העצימות באופן מתון מדי כמה ימים. כך אפשר להתחיל לשחות בבריכת השחייה, להתחיל מגמיעת מרחקים קצרים בשחייה ולאט לאט להוסיף עוד זמן של שחייה איכותית, כדי לא לפגוע באיברים השונים לאור המאמץ החד של השחייה מול כל החודשים שבהם השחיין לא הגיע לבריכת השחייה כלל.

אימונים בחדר הכושר

לקראת פתיחת חדר הכושר כדאי לבצע הזמנת נעלי ספורט כדי להגיע עם אנרגיות מחודשות והמון רצון לחזור לשגרה של פעילות ספורטיבית רוחבית. מכשירי הכושר הייחודיים ימתינו בכל פינה ויש לבצע את התוכנית באופן הדרגתי כדי לא להעמיס על הגוף.

מאמני הכושר שישמחו מאד לראות את כל אחד מהמתאמנים חוזר לשגרה, יעברו בין המתאמנים ויתנו לכל אחד מהם הנחיות מקצועיות על אילו מכשירי כושר הם ממליצים להם לעבוד ולכמה זמן, חשוב מאד לפעול בהתאם להנחיות. לאחר יום או יומיים, כדאי להגיע שוב לחדר הכושר ולעלות על אותם מכשירים לאורך הזמן שנקבע ולהוסיף לכך אימון על מכשור נוסף.

בדרך זו הגוף יתרגל באיטיות לאורח החיים הישן והאהוב. תוך פרק זמן של כמה שבועות הפעילות הספורטיבית תחזור להיות באותה דרגה ובאותה עצימות, כמו ערב הכניסה למשבר הקורונה.

מפגש מחודש עם מנויי חדר הכושר

לאחר תקופה ארוכה שבה המנויים לא פגשו זה את זה, זו תהיה התרגשות ושמחה גדולה להיפגש שוב ולשוחח על נושאים שונים ולהראות את הזמנת נעלי ספורט המוצלחת וגם את הטייצים החדשים שמתאימים מאד לרוח החדשה לאחר התקופה שבה לא התאמנו יחד.

חוזרים למועדונים האהובים

כל מתאמן הגיע בעבר למועדון שהיה המתאים לו ביותר כמו מועדוני Premium המפנקים, מועדוני Energy שבהם הופכים להיות פצצת אנרגיה, מועדוני Family שיש בהם פעילות משפחתית ומועדוני Fitness שמעצבים את נראות הגוף.

ההמלצה היא לחזור למועדון שבו התאמנו בעבר וזאת כדי לא ליצור שינויים קיצוניים באורח החיים שאליהם הורגל הגוף בעבר. בנוסף לכך כדאי להשתתף בסדנאות התזונה, כדי לשמור על אורח חיים נורמטיבי הכולל תזונה בריאה המותאמת לכל ספורטאי.